Grand Casino Brussels Viage
Grand Casino Brussels Viage

Centraal gelegen, elke dag open

Grand Casino Brussels Viage biedt tafelspelen, gokautomaten en poker in het hart van Brussel.

Grand Casino Brussels Viage in Brussel

Spelaanbod en openingstijden

Grand Casino Brussels Viage ligt op Boulevard Anspach 30, in het hart van Brussel. Het casino is alle dagen open, maar niet alles gaat op hetzelfde uur open en dicht. Dat levert aan de ingang soms misverstanden op per speltype.

SpeltypeOpeningstijden
Gokautomaten11:00 - 06:00
Tafelspelen13:00 - 05:00
Pokerruimte19:00 - 04:00
VIP-ruimteVanaf 20:00

De gokautomaten starten het vroegst en gaan het langst door. Wie echt voor poker afzakt, moet dus mikken op de avonduren: in de namiddag staat de pokerruimte niet open. De VIP-ruimte is enkel in de avond beschikbaar en blijft voorbehouden voor geselecteerde gasten.

De exacte uren kunnen licht verschuiven per dag of evenement. Het is verstandig om kort voor vertrek even de actuele info op viage.be te checken in plaats van uit te gaan van oude uren.

Toegang en wettelijk kader

Toegang tot Grand Casino Brussels Viage is enkel toegestaan voor bezoekers van 21 jaar of ouder. Dat is geen interne huisregel, maar rechtstreeks opgelegd door de Belgische kansspelwet. Aan de ingang wordt altijd een geldig identiteitsdocument gevraagd: identiteitskaart, paspoort of rijbewijs.

Het casino werkt onder een Belgische landgebonden klasse I-vergunning met nummer A/20000. Vergunninghouder is Casinos Austria International Belgium SA/NV, met maatschappelijke zetel op Rue Grétry 16-20, 1000 Brussel, BTW-nummer BE0502.785.246. Een tweede verbonden onderneming, Viage Productions SA/NV, gebruikt hetzelfde adres en heeft BTW-nummer BE0474.725.225.

Op concessieniveau is er een ontwikkeling die voor terugkerende bezoekers en partners toch relevant is. Volgens mediaberichten uit juli 2026 heeft de Stad Brussel de casinoconcessie voor een nieuwe periode van vijftien jaar toegewezen aan Napoleon Games, met geplande overdrachtsdatum op 1 januari 2027. Tot en met die datum blijft Casinos Austria International de feitelijke exploitant.

Op het moment van schrijven is op basis van beschikbare publieke informatie niet duidelijk of de merknaam VIAGE na de overgang behouden blijft. Bij het maken van afspraken op langere termijn is het daarom zinvol de officiële communicatie van zowel de huidige uitbater als Napoleon Games in de gaten te houden.

Los van dit concrete casino geldt een algemene gewoonte: wie een speelgelegenheid bezoekt in een land waar een concessiewissel is aangekondigd, doet er goed aan de vergunningsstatus kort voor het bezoek nog eens te controleren. Niet omdat er meteen een probleem is, maar als basischeck.

De actuele vergunning- en bedrijfsinfo staat op viage.be/nl/bedrijf/over-ons. Bij onduidelijkheid over toegang of voorwaarden: [email protected] of telefonisch +32 2 300 01 00.

Verantwoord spelen

Op de officiële site van Grand Casino Brussels Viage staat een afzonderlijke rubriek over verantwoord spelen. Ook daar komt opnieuw de leeftijdsgrens van 21 jaar terug - niet toevallig, maar omdat de wet dat zo voorschrijft.

Die informatiepagina bestaat niet enkel uit goodwill. De Belgische kansspelwet verplicht erkende exploitanten om duidelijke info te geven over risico’s, zelfuitsluiting en beschermingsmaatregelen. Spelers die twijfelen over hun eigen speelgedrag, vinden daar concrete handvaten om in te grijpen of tijdelijk afstand te nemen.

Een praktische aanpak: die rubriek al eens rustig doornemen vóór een bezoek, en niet pas achteraf als de emoties hoger zitten. De drempel om iets te ondernemen ligt dan meestal lager.

Horeca en evenementen

VIAGE is niet enkel een speelhallencomplex. Het gebouw huisvest ook verschillende horecaformules die openstaan voor gasten die geen casinospel willen spelen.

FaciliteitTypeContact
VIAGE GRILLRestaurantVia website of telefoon
VIAGE CHILLLoungeVia website of telefoon
Casa AltaBar/loungeVia website of telefoon
EvenementenruimteZakelijk/privé[email protected]

Voor vergaderingen, bedrijfsfeesten of privé-evenementen zijn er aparte zalen voorzien. Boekingen en offertevragen lopen via [email protected]. Vroeg contact opnemen is geen overbodige luxe: de beschikbaarheid hangt samen met zowel de casino-agenda als de bezetting van de eventruimtes, en die combinatie maakt het soms krap.

Wie puur voor een diner of drankje komt, kan best op voorhand reserveren bij VIAGE GRILL of een andere bar/lounge in het gebouw, zeker op drukke avonden.

Snel overzicht van het casino

Het casino scoort op meerdere vlakken consistent dankzij een brede combinatie van spelmogelijkheden en horeca-aanbod.

CriteriumScoreToelichting
Spelaanbod4/5Slots, tafelspelen, poker, VIP
Toegankelijkheid4/5Centraal, zeven dagen open
Regelgeving4/5Klasse I-vergunning A/20000
Horeca4/5Grill, Chill, bar, Casa Alta
Hoofdpagina van Grand Casino Brussels Viage

Betaalmethoden

Bancontact

Bancontact

Payconiq

Payconiq

Skrill

Skrill

Visa

Visa

Maestro

Maestro

Paypal

PayPal

Mastercard

Mastercard

Bereikbaarheid en contact

Grand Casino Brussels Viage ligt in de Brusselse voetgangerszone. Dat maakt het minder handig om tot vlak voor de deur te rijden, maar net makkelijker om met metro, tram of trein te gaan. Het officiële adres luidt: Boulevard Anspach 30, 1000 Brussel.

Voor algemene vragen of praktische info kan telefonisch contact via +32 2 300 01 00. Wie liever schrijft, gebruikt [email protected] of het formulier op viage.be/nl/contact.

De website is beschikbaar in het Nederlands, Frans en Engels, wat past bij het gemengde publiek van Brusselaars, andere Belgen en toeristen. Het Twitter/X-profiel @viagebrussels bestaat, al is de actuele activiteit iets dat de bezoeker zelf even moet nakijken.

Praktisch voor een eerste bezoek

Een eerste bezoek verloopt doorgaans vlotter als een paar zaken vooraf zijn geregeld. Dat scheelt discussies bij de inkom en tijdverlies.

  1. Kijk kort voor vertrek de actuele openingstijden na op viage.be; die kunnen per dag veranderen.
  2. Neem altijd een geldig identiteitsdocument mee: paspoort, identiteitskaart of rijbewijs.
  3. Hou rekening met de minimumleeftijd van 21 jaar; zonder bewijs daarvan blijft de deur dicht.
  4. Registreer je als lid via de officiële website om gratis binnen te gaan.
  5. Wie ook culinair iets wil doen, boekt vooraf een tafel in VIAGE GRILL of een andere horecazaak in het complex.
  6. Sla het nummer +32 2 300 01 00 op voor praktische of last-minute vragen.

Een kleine extra stap, maar het voorkomt verrassingen ter plaatse.

Eigendomsstructuur en concessiewijziging

Grand Casino Brussels Viage wordt sinds 2010 uitgebaat door Casinos Austria International, een groep die in meerdere landen actief is. In België ligt de operationele verantwoordelijkheid bij Casinos Austria International Belgium SA/NV, dat instaat voor het dagelijks beheer en de naleving van de Belgische kansspelwetgeving.

De aangekondigde concessiewijziging op 1 januari 2027 is relevant voor frequente bezoekers, leveranciers en andere zakelijke relaties. Napoleon Games heeft van de Stad Brussel een licentie gekregen voor een periode van vijftien jaar. Hoe de dagelijkse werking er na de overdracht concreet zal uitzien, is op dit moment nog niet volledig bevestigd via officiële kanalen. Ook de vraag of de merknaam VIAGE behouden blijft, ligt nog open.

Wie vandaag al afspraken op langere termijn wil maken met het complex - zowel zakelijk als in een andere context - doet er goed aan niet enkel af te gaan op geruchten of derde bronnen. De veiligste aanpak is de officiële communicatie van zowel Casinos Austria International als Napoleon Games op te volgen en daar de planning op af te stemmen.

FAQ

  • Vanaf welke leeftijd mag ik Grand Casino Brussels Viage betreden?

    Je moet minimaal 21 jaar oud zijn om het casino te betreden. Aan de ingang wordt altijd een geldig identiteitsdocument gevraagd, zoals een identiteitskaart, paspoort of rijbewijs.

  • Hoe laat opent Grand Casino Brussels Viage?

    De gokautomaten openen om 11:00 en sluiten om 06:00. Tafelspelen zijn beschikbaar van 13:00 tot 05:00, de pokerruimte van 19:00 tot 04:00 en de VIP-ruimte vanaf 20:00. Controleer actuele uren op viage.be, want tijden kunnen licht variëren per dag of evenement.

  • Waar bevindt Grand Casino Brussels Viage zich?

    Het casino ligt op Boulevard Anspach 30, 1000 Brussel, in het centrum van de stad in de voetgangerszone. Het is goed bereikbaar met het openbaar vervoer vanuit het Brusselse stadscentrum.

  • Wie beheert Grand Casino Brussels Viage?

    Het casino wordt uitgebaat door Casinos Austria International Belgium SA/NV, onderdeel van de internationale Casinos Austria International groep. Volgens mediaberichten uit 2026 werd de Brusselse casinoconcessie toegewezen aan Napoleon Games, met een geplande overname op 1 januari 2027.

  • Welke faciliteiten biedt Grand Casino Brussels Viage naast het gokken?

    Naast de gokzaal, tafelspelen en pokerruimte beschikt het casino over meerdere horecagelegenheden, waaronder VIAGE GRILL, VIAGE CHILL, een bar en Casa Alta. Het complex biedt ook ruimtes voor bedrijfsfeesten en privé-evenementen.